Staff

Name Job title Phone #
Denise Adens-Parnell Senior Legal Assistant
Child Welfare Unit
(215) 683-5159
Drew Aldinger Chief Deputy City Solicitor
Property Assessment Unit
(215) 686-4353
Tiffany Allen Assistant City Solicitor
Labor & Employment Unit
(215) 683-5373
Kyle Allen Assistant Director of Administration
Administration
(215) 686-5242
Craig Alston Deputy City Solicitor
Health & Adult Services Unit
(215) 683-5119
Julie Assis Chief Deputy City Solicitor
HIPAA & Privacy Law Unit
(215) 683-5251
Alexandra Athanasiadis Assistant City Solicitor
Tort Litigation Unit
(215) 683-5417
Gail Austin Legal Assistant Supervisor
Health & Adult Services Unit
(215) 683-5396
Robert Aversa Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5020
Brafford Bak Divisional Deputy City Solicitor
Regulatory Law Unit
(215) 937-1856
Christine Bak Senior Attorney
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0514
Diane Baker HIPAA Compliance Dir
HIPAA & Privacy Law Unit
(215) 683-5246
Peter Baker Senior Attorney
Tort Litigation Unit
(215) 683-5420
Anthony Barreca Legal Assistant Supervisor
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0528
Marisa Barreras Legal Assistant
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0531
Richard Barzaga Assistant City Solicitor
Tort Litigation Unit
(215) 683-5389
Nicholas Basista LSI
Child Welfare Unit
(215) 683-5223
Nicholas Basista Legal Assistant
Labor & Employment Unit
(215) 683-5223
Kimberly Battles Legal Assistant
Child Welfare Unit
(215) 683-5155
Tracey Beard Administrative Technician
Legislation & Legal Counsel Unit
(215) 683-5017
Claudia Becker Senior Attorney
Real Estate & Development Unit
(215) 683-5059
Frances Ruml Beckley Chief Revenue Counsel
Tax & Revenue Unit
(215) 683-0515
Jeri Behrman Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5128
Amanda Bender Assistant City Solicitor
Tort Litigation Unit
(215) 683-5386
Andrew Bergmann Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5147
Ellen Berkowitz Senior Attorney
Affirmative & Special Litigation Unit
(215) 683-5253
Jacqueline Bethea Administrative Technician
Executive team
(215) 686-5007
Tamira Beyah Data Services Supp Clerk
Child Welfare Unit
(215) 683-5136
Kevin Birriel Deputy City Solicitor
Regulatory Law Unit
(215) 683-3234
Elizabeth Blass Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5187
Karena Blaylock Legal Assistant
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0554
Steven Blumberg Technical Business Analyst
Administration
(215) 683-5093
Laura Bonnington Legal Assistant Supervisor
Child Welfare Unit
(215) 683-5153
Alexa Bowman LSI
Child Welfare Unit
(215) 683-5232
Clifton Braxton Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5167
Kristin K. Bray Chief Deputy City Solicitor
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5408
Michael Brenner Legal Assistant
Child Welfare Unit
(215) 683-5284
Angela Bright Legal Assistant Supervisor
Child Welfare Unit
(215) 683-5161
Jacquelyn Brown Clerk III
Administration
(215) 683-5000
Sharleetha Brown Data Services Support Clerk
Child Welfare Unit
(215) 686-5136
Elise Bruhl Senior Attorney
HIPAA & Privacy Law Unit
(215) 683-5011
Lisa Bryant -Nelson Legal Assistant Supervisor
Child Welfare Unit
(215) 683-5158
Sandra Bui Legal Assistant
Tort Litigation Unit
(215) 683-5367
Phillip Bullard Senior Attorney
Commercial Law Unit
(215) 683-5060
Nicolette Burgess-Bolden Chief Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5141
Jessica Burgos Legal Assistant
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0580
Kenneth S. Butensky Chief Deputy City Solicitor
Tort Litigation Unit
(215) 683-5419
Meghan Byrnes Assistant City Solicitor
Appeals Unit
(215) 683-5011
Stephanie Calmese Legal Assistant
Tax & Revenue Unit
(215) 683-4757
Daniel Cantu-Hertzler Senior Attorney
Commercial Law Unit
(215) 683-5061
Jean Carn-Wolfe Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5208
Elmer Carney Laborer
Administration
(215) 683-5247
Tyeasta Carter Legal Assistant
Commercial Law Unit
(215) 683-5048
Maria Castagliuolo Deputy City Solicitor
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5105
Clay Cauley Chair, Social Services Group
Executive team
(215) 683-5174
Linda Chaney Legal Assistant Supervisor
Commercial Law Unit
(215) 683-5050
Ana Ciobanescu LSI
Child Welfare Unit
(215) 683-3011
Meghan Claiborne Assistant City Solicitor
Civil Rights Unit
(215) 683-5447
Erin Cleary Legal Assistant
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0500
Jacqueline Coelho Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5120
Jeffrey Cohen Assistant City Solicitor
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5412
Thomas Cola Legal Assistant
Child Welfare Unit
(215) 683-5156
Adam Coleman Assistant City Solicitor
Commercial Law Unit
(215) 683-5228
Eileen Conway Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5144
Monique Cooper Clerk III
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5107
Jonathan Cooper Deputy City Solicitor
Civil Rights Unit
(215) 683-5448
Lawrence Copeland Senior Attorney
Real Estate & Development Unit
(215) 683-5039
Edwin Corbey -Ervin Legal Assistant
Tort Litigation Unit
(215) 683-5371
Nilenlia Cordero Deputy City Solicitor
Tort Litigation Unit
(215) 683-5373
Lindsey Cordes Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5215
Ellen Corrigan Assistant City Solicitor
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5365
Diana Cortes Chair, Litigation Group
Executive team
(215) 683-5038
Felicia Costin Legal Assistant
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0513
Chandell Craig Executive Secretary
Regulatory Law Unit
(215) 683-5164
Keilah Crawley Legal Assistant
Civil Rights Unit
(215) 683-5437
Sean Creevey Legal Assistant
Child Welfare Unit
(215) 683-5256
Rosalind Crews Legal Assistant
Child Welfare Unit
(215) 683-5195
Susan Crosby Divisional Deputy City Solicitor
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0507
Russell Crotts Assistant City Solicitor
Legislation & Legal Counsel Unit
(215) 683-5025
Jacqueline Crowell Legal Assistant
Civil Rights Unit
(215) 683-5423
Jinghan Cui LSI
Child Welfare Unit
(215) 683-5221
Brian Cullin Deputy City Solicitor
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0518
Deborah Cunningham Legal Assistant
Real Estate & Development Unit
(215) 683-0012
Caroline Curley Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5375
Lauren Curry Assistant City Solicitor
Regulatory Law Unit
(215) 683-5187
Danielle Danielle Deputy City Solicitor
Affirmative & Special Litigation Unit
(215) 686-0464
Jasmine Daniels Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5230
Tahyetta Daniels Data Services Supp Clerk
Civil Rights Unit
(215) 683-5435
Ieachia Darby LSI
Child Welfare Unit
(215) 683-3588
Brooke Darlington Deputy City Solicitor
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0509
J. Barry Davis Chief Deputy City Solicitor
Regulatory Law Unit
(215) 683-5186
Katie Davis Assistant City Solicitor
Civil Rights Unit
(215) 686-5445
Nora Day Legal Assistant
Legislation & Legal Counsel Unit
(215) 832-2113
Adrian Dean Assistant City Solicitor
Real Estate & Development Unit
(215) 683-5240
Alison deMedeiros Assistant City Solicitor
Appeals Unit
(215) 686-5395
Anastasia DePaz Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5146
Catherina Depaz Legal Assistant
Child Welfare Unit
(215) 683-5151
Victoria Devries LSI
Child Welfare Unit
(215) 683-8453
Dominic DiBelardino Laborer
Administration
(215) 683-5247
Kelly Diffily Senior Attorney
Appeals Unit
(215) 683-5010
Heather Dobilas Executive Secretary
Commercial Law Unit
(215) 683-5040
Drake Dodson Assistant City Solicitor
Regulatory Law Unit
(215) 863-4608
Joshua Domer Assistant City Solicitor
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0519
Meredith Dominguez Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5134
Vernette Dow Divisional Deputy City Solicitor
Health & Adult Services Unit
(215) 683-5218
Diane Druding Clerk Typist II
Tort Litigation Unit
(215) 683-5383
Miles Dumack Deputy City Solicitor
Tort Litigation Unit
(215) 683-5369
François Dutchie Chief Deputy City Solicitor
Commercial Law Unit
(215) 683-5037
Dean Erlick Deputy City Solicitor
Health & Adult Services Unit
(215) 683-5289
John Ervin Data Services Supp Clerk
Child Welfare Unit
(215) 683-5124
Robert Evans Assistant City Solicitor
Tort Litigation Unit
(215) 683-5379
Eleanor Ewing Chief Deputy City Solicitor
Affirmative & Special Litigation Unit
(215) 683-5012
Kathryn Faris Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 686-3013
Joshua Feissner Divisional Deputy City Solicitor
Tort Litigation Unit
(215) 683-5382
Roberto Fernandez Assistant City Solicitor
Legislation & Legal Counsel Unit
(215) 683-5227
Benjamin Field Deputy City Solicitor
Affirmative & Special Litigation Unit
(215) 683-5024
Patricia Fingeroff Senior Legal Assistant
Child Welfare Unit
(215) 683-5165
Matthew Fink Deputy City Solicitor
Tort Litigation Unit
(215) 683-5392
Diana Fiorilli LSI
Child Welfare Unit
(215) 683-0018
Raydell Fisher-Wilson Legal Assistant Supervisor
Commercial Law Unit
(215) 683-5044
Meagan Fitzpatrick Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5425
Michelle Flamer Senior Attorney
Commercial Law Unit
(215) 683-5053
Elizabeth Fleeger Legal Assistant Supervisor
Child Welfare Unit
(215) 683-5177
Karen Fortune Divisional Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 832-2102
Linda Fountain Legal Assistant
Tax & Revenue Unit
(215) 686-3628
Jill Freeman Deputy City Solicitor
Legislation & Legal Counsel Unit
(215) 683-5457
Barri Friedland Assistant City Solicitor
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5106
Tara Fung Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5445
Lydia Furst Deputy City Solicitor
Affirmative & Special Litigation Unit
(215) 683-3573
Amy Galer Deputy City Solicitor
Property Assessment Unit
(215) 686-7675
Patrick Gallagher LSI
Child Welfare Unit
(215) 683-5221
Joshua Galvan Deputy City Solicitor
Tort Litigation Unit
(215) 683-5407
John Gambescia Senior Attorney
Child Welfare Unit
(215) 683-5214
Luisa Garcia Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 686-5188
Terry Garfinkel Senior Attorney
Real Estate & Development Unit
(215) 683-5051
Harland Geer Legal Assistant
Health & Adult Services Unit
(215) 683-5401
Kia Ghee-Eneanya Assistant City Solicitor
Labor & Employment Unit
(215) 683-5079
Paul Gianfrancesco Deputy City Solicitor
Health & Adult Services Unit
(215) 683-5216
Jeremy Giatras Assistant City Solicitor
Tort Litigation Unit
(215) 683-5361
Kathleen Gill Executive Secretary
Civil Rights Unit
(215) 683-5438
Jasroop Gill-Gakhal Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 832-2101
Meghan Goddard Divisional Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5131
Peter Goldman Legal Assistant
Tax & Revenue Unit
(215) 683-3517
Daniel Goren Deputy City Solicitor
Regulatory Law Unit
(215) 863-3461
Craig Gottlieb Senior Attorney
Appeals Unit
(215) 683-5015
Ameera Grant Clerk Typist II
Administration
(215) 683-5245
Allena Graves Administrationistrative Technician
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5111
Cassandra Gray Administration. Services Specialist
Administration
(215) 685-5320
Jason Greenspon Deputy City Solicitor
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5102
Feige Grundman Divisional Deputy City Solicitor
Legislation & Legal Counsel Unit
(215) 686-5008
Michael Gutierrez Assistant City Solicitor
Commercial Law Unit
(215) 683-5006
Bradford Ham Deputy City Solicitor
Commercial Law Unit
(215) 683-5259
Virginia Hansen Assistant City Solicitor
Tort Litigation Unit
(215) 683-5407
Rachel Hantgan McHale Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5122
Megan Harper Deputy City Solicitor
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0503
A. Bennette Harrison Senior Attorney
Child Welfare Unit
(215) 683-5149
Miles Hartl Legal Assistant
Tort Litigation Unit
(215) 683-5410
Stephanie Haughton Legal Assistant
Tort Litigation Unit
(215) 683-5377
Kristina Helmers Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5217
Elizeyda Hernandez Legal Assistant
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0526
Melanie Hill Legal Assistant Supervisor
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5108
Katherine Holland Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5148
Jon Houlon Chief Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5138
Eugene Hsue Assistant City Solicitor
Commercial Law Unit
(215) 683-5022
Matthew Hubbard Senior Attorney
Civil Rights Unit
(215) 683-5391
Stacy Hughes Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 686-3569
Norma Hutchinson Clerical Supervisor 2
Administration
(215) 683-5372
Jane Hwang Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5287
Jane Istvan Chief Deputy City Solicitor
Appeals Unit
(215) 683-5014
Zita Marie Jackson Administrative Services Specialist
Social Services Group
(215) 683-5166
Katharine Janoski Deputy City Solicitor
Real Estate & Development Unit
(215) 683-5025
Edward Jefferson Divisional Deputy City Solicitor
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5104
Aleeyah Jennings LSI
Child Welfare Unit
(215) 683-5224
Christopher Johnson Deputy City Solicitor
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5118
Juanita Johnson Tort Litigation Unit Coordinator
Tort Litigation Unit
(215) 683-5424
Martha Johnston Senior Attorney
Legislation & Legal Counsel Unit
(215) 683-5008
Philip Jones Assistant City Solicitor
Commercial Law Unit
(215) 686-9791
Michael Joyce Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5090
Ji Jun Deputy City Solicitor
Regulatory Law Unit
(215) 685-6160
Sara Beth Kalb Senior Attorney
Regulatory Law Unit
(215) 683-5185
Erica Kane Assistant City Solicitor
Labor & Employment Unit
(215) 683-5078
Derek Kane Deputy City Solicitor
Tort Litigation Unit
(215) 683-5374
Dana Kang Legal Assistant
Tax & Revenue Unit
(215) 683-4760
James Kellett Deputy City Solicitor
Regulatory Law Unit
(215) 683-8452
Kaitlyn Kelly Legal Assistant
Health & Adult Services Unit
(215) 686-5395
Robert Kieffer Assistant City Solicitor
Legislation & Legal Counsel Unit
(215) 683-5032
Kathleen Kim Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5143
Peter Kim Deputy City Solicitor
Commercial Law Unit
(215) 683-5035
Mark Kinsey Human Resources Specialist
Administration
(215) 686-5236
Amy Kirby Deputy City Solicitor
Affirmative & Special Litigation Unit
(215) 683-3566
Sean Kirby Divisional Deputy City Solicitor
Tort Litigation Unit
(215) 683-5380
Sheldon Kivell Senior Attorney
Tort Litigation Unit
(215) 683-5364
Joanna Klein Divisional Deputy City Solicitor
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5115
Miriam Knapp Legal Assistant
Tax & Revenue Unit
(215) 686-6405
Ealy Ko Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5057
Nina Lane Human Resources Compliance Manager
Administration
(215) 683-5243
Anastasios Lazaropoulos Assistant City Solicitor
Real Estate & Development Unit
(215) 683-5453
Cara Leheny Divisional Deputy City Solicitor
Labor & Employment Unit
(215) 683-5081
Melanie Levin Deputy City Solicitor
Health & Adult Services Unit
(215) 683-5206
Elizabeth Leyden Clerk Typist II
Civil Rights Unit
(215) 683-5431
Steven Liang Legal Assistant
Commercial Law Unit
(215) 683-5235
Steve Ludovico Director of Administrative Services
Executive team
(215) 683-5235
Almond Mack Legal Assistant
Executive
(215) 683-5004
Jennifer MacNaughton Senior Attorney
Appeals Unit
(215) 683-3561
Christopher Malcarney Divisional Deputy City Solicitor
Commercial Law Unit
(215) 683-5034
Pauline Manos Senior Attorney
Tort Litigation Unit
(215) 683-5411
Mary Josephine Markle Divisional Deputy City Solicitor
Real Estate & Development Unit
(215) 685-6115
Mary Kate Martin Deputy City Solicitor
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0511
Kimara Martinez Legal Assistant
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0566
India McGhee Assistant City Solicitor
Regulatory Law Unit
(215) 683-5169
Courtney McGinn Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5123
Sean McGrath Assistant City Solicitor
Affirmative & Special Litigation Unit
(215) 683-5444
Siobhan McGreal Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-8457
Paul McLaughlin, Jr. Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5229
Alexandra McShane Legal Assistant
Tax & Revenue Unit
(215) 686-3980
Linda Medley Divisional Deputy City Solicitor
Commercial Law Unit
(215) 686-9788
Kira Meibos Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5189
Harley Mendez Clerk II
Child Welfare Unit
(215) 683-5165
Brian Mera Legal Assistant Supervisor
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0585
Nicolla Mickens Legal Assistant
Administration
(215) 683-5056
Eva Miller Deputy City Solicitor
Regulatory Law Unit
(215) 937-1858
Meagan Mirtenbaum Divisional Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5091
Michael Mon Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 832-2126
Lynda Moore Chief Deputy City Solicitor
Health & Adult Services Unit
(215) 683-5219
Vanessa Moore Data Services Supp Clerk
Child Welfare Unit
(215) 683-5130
Peter Moran Legal Assistant
Child Welfare Unit
(215) 683-5225
Nicole Morris Chief Deputy City Solicitor
Labor & Employment Unit
(215) 683-5075
Nicole Morris Chief Deputy City Solicitoricitor
Labor & Employment Unit
(215) 683-5075
Gary Moten Deputy City Solicitor
Commercial Law Unit
(215) 683-5036
Eric Moyer Data Services Supp Clerk
Child Welfare Unit
(215) 683-5197
Sharolyn Murphy Senior Attorney
Risk Management Unit
(215) 683-1716
Kadidjatou Nanakasse Legal Assistant
Executive
(215) 683-5066
Christopher Nelson LSI
Child Welfare Unit
(215) 683-0017
Brooke Nofer LSI
Child Welfare Unit
(215) 683-5150
Courtney Norella Divisional Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5181
Marissa O'Connell Divisional Deputy City Solicitor
Tax & Revenue Unit
(215) 683-5312
Robert O'Grady Senior Attorney
Tort Litigation Unit
(215) 683-5388
Patrick O'Neill Divisional Deputy City Solicitor
Regulatory Law Unit
(215) 683-5172
Regina O'Neill Deputy City Solicitor
Health & Adult Services Unit
(215) 683-5462
Brendan O'Rourke Chief Deputy City Solicitor
Real Estate & Development Unit
(215) 683-5291
Elizabeth Okakpu Assistant City Solicitor
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5132
Schaundra Oliver Divisional Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5142
Jon-Michael Olson Assistant City Solicitor
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0522
Ndidiamaka Onejeme Assistant City Solicitor
Commercial Law Unit
(215) 683-3012
Jeffrey Oretsky Word Processing Spec 2
Tort Litigation Unit
(215) 683-5385
Bonita Ortiz Legal Assistant
Child Welfare Unit
(215) 683-5138
Nicole Osborn Administrationistrative Technician
Affirmative & Special Litigation Unit
(215) 683-5026
Shari Outen Senior Legal Assistant
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0557
Amber Owens Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-3569
Barbara Pace Legal Assistant
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5113
Rebecca Page Legal Assistant
Tort Litigation Unit
(215) 683-3016
Frank Paiva Chief Deputy City Solicitor
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0875
James Pancio james.pancio@phila.gov
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 686-0471
Julia Park Assistant City Solicitor
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0565
Josephine Parson Clerk III
Regulatory Law Unit
(215) 863-4045
Benjamin Patchen Assistant City Solicitor
Labor & Employment Unit
(215) 683-5077
Deidra Peck Clerk Typist II
Tort Litigation Unit
(215) 683-5387
Beverly Penn Senior Attorney
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5106
Michael Pfautz Assistant City Solicitor
Affirmative & Special Litigation Unit
(215) 683-5233
Brendan Philbin Deputy City Solicitor
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5028
Andrew Pomager Assistant City Solicitor
Civil Rights Unit
(215) 683-5446
Suzanne Pontious Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5432
Jacqueline Porter Assistant City Solicitor
Commercial Law Unit
(215) 686-5033
Marcel S. Pratt Philadelphia City Solicitor
Executive team
(215) 683-5001
Annette Pridgen Administrative Services Specialist
Labor & Employment Unit
(215) 683-5100
Aaron Proctor Clerk Typist I
Administration
(215) 683-5243
Thomas Rankin Legal Assistant
Child Welfare Unit
(215) 683-5152
Daniel Raudenbush Clerk III
Administration
(215) 683-5238
Lauren Realberg Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5133
Marilyn Reid Word Processing Spec 2
Commercial Law Unit
(215) 683-5055
Marli Reid Data Services Support Clerk
Tort Litigation Unit
(215) 683-5400
Leonard Reuter Senior Attorney
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5064
Lori Richards Legal Assistant
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0306
Andrew Richman Chief of Staff
Executive team
(215) 683-5067
Christopher Rider Divisional Deputy City Solicitor
Labor & Employment Unit
(215) 683-5082
Richard Riley, Jr. Administration. Services Specialist
Administration
(215) 683-5184
Dana Ritchey LSI
Child Welfare Unit
(215) 683-5418
Rashetta Robinson Legal Assistant
Commercial Law Unit
(215) 683-5047
Valerie Robinson Chair, Corporate Group
Executive team
(215) 683-5031
Karen Rompala Senior Attorney
Tort Litigation Unit
(215) 683-5393
Matthew Rong Deputy City Solicitor
Tort Litigation Unit
(215) 686-5390
Maria Rosado Legal Assistant Supervisor
Executive
(215) 683-5002
Jo Rosenberger Altman Senior Attorney
Legislation & Legal Counsel Unit
(215) 683-5021
Lewis Rosman Chief Deputy City Solicitor
Legislation & Legal Counsel Unit
(215) 683-5009
Rachel Rosser Senior Attorney
Commercial Law Unit
(215) 683-5257
Michael Rullo Assistant City Solicitor
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5116
Karly Ryan LSI
Child Welfare Unit
(215) 683-3587
Michele Sarkos Deputy City Solicitor
Regulatory Law Unit
(215) 683-5171
Samuel Scavuzzo Assistant City Solicitor
Tax & Revenue Unit
(215) 683-0506
Caren Schiffman Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 832-2114
Cynthia Schneider Senior Attorney
Child Welfare Unit
(215) 683-5137
Scott Schwarz Divisional Deputy City Solicitor
Regulatory Law Unit
(215) 685-6135
Kareem Seifeldin Assistant City Solicitor
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0505
Jane Seu Assistant City Solicitor
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5226
Michael Sheehan Assistant City Solicitor
Tort Litigation Unit
(215) 683-5421
Toi Shields Senior Attorney
Commercial Law Unit
(215) 683-5023
Aaron Shotland Divisional City Solicitor
Civil Rights Unit
(215) 683-5434
William Shuey Deputy City Solicitor
Tort Litigation Unit
(215) 683-5440
Martha Sierra Senior Legal Assistant
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0581
Lauren Silverang Assistant City Solicitor
Regulatory Law Unit
(215) 937-1857
Dionysia Sioutis LSI
Child Welfare Unit
(215) 683-5150
Amy Skiles Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-8456
Beth Slinger Legal Assistant Supervisor
Child Welfare Unit
(215) 683-5154
Cindy Smith Data Entry Clerk
Tort Litigation Unit
(215) 683-5422
Laurice Smith Deputy City Solicitor
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0516
Laura Snite Legal Assistant
Real Estate & Development Unit
(215) 683-0534
Henry Solis Computer Systems Specialist
Administration
(215) 683-5241
Lisa Stahl Data Services Supp Clerk
Tort Litigation Unit
(215) 683-5416
Amanda Stewart Hause Assistant City Solicitor
Commercial Law Unit
(215) 832-2175
Zachary Strassburger Assistant City Solicitor
Appeals Unit
(215) 683-2998
Craig M. Straw First Deputy City Solicitor
Executive team
(215) 683-5442
Lisa Swiatek Deputy City Solicitor
Labor & Employment Unit
(215) 683-5076
Anne B. Taylor Chief Deputy City Solicitor
Civil Rights Unit
(215) 683-5381
Anne B. Taylor anne.taylor@phila.gov
Civil Rights Unit
(215) 686-5381
Traci Taylor Legal assistant
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5110
Charles Thurmond Deputy City Solicitor
Tort Litigation Unit
(215) 683-5370
Pamela Thurmond Deputy City Solicitor
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0508
Deirdre Thurston Data Services Supp Clerk
Tort Litigation Unit
(215) 683-5376
Tam Tran Assistant City Solicitor
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0524
Shawna Trawick Data Services Supp Clerk
Tort Litigation Unit
(215) 683-3573
Ashley Turner Legal Assistant
Child Welfare Unit
(215) 683-5194
Althea Udo-Inyang Assistant City Solicitor
Regulatory Law Unit
(215) 685-0064
Daniel Unterburger Assistant City Solicitor
Labor & Employment Unit
(215) 683-5080
Roberto Valdes Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-8454
Joseph Varallo Assistant City Solicitor
HIPAA & Privacy Law Unit
(215) 683-5451
Steven Wakefield Deputy City Solicitor
Tax & Revenue Unit
(215) 686-5564
Damaris Walker Assistant City Solicitor
Real Estate & Development Unit
(215) 683-3563
Shanita Walker Legal Assistant
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5094
James Warkulwiz Legal Assistant Supervisor
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0552
Bridget Warner Divisional Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 832-2103
Frank Wehr Assistant City Solicitor
Labor & Employment Unit
(215) 683-5183
Jasmine Weiss Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-8455
Jonathan Wheeland Deputy City Solicitor
Real Estate & Development Unit
(215) 683-5058
Anne Whitcombe Senior Attorney
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0520
Maggy White Assistant City Solicitor
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5027
Lorene Whiting Senior Legal Assistant
Child Welfare Unit
(215) 683-5160
Denise Whitlock Legal Assistant
Tort Litigation Unit
(215) 683-5413
Veronica Whitted Legal Assistant Supervisor
Commercial Law Unit
(215) 683-5045
Marissa Wilk Clerk III
Code & Public Nuisance Litigation Unit
(215) 683-5117
Cody Williams Legal Assistant
Administration
(215) 683-5363
Sharron Williams Assistant City Solicitor
Regulatory Law Unit
(215) 863-3972
Jessica Wood Assistant City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 832-2110
Raina Yancey Assistant City Solicitor
Commercial Law Unit
(215) 683-5231
Angela Yancey Deputy City Solicitor
Child Welfare Unit
(215) 683-5213
Justin Yost Assistant City Solicitor
Real Estate & Development Unit
(215) 683-5029
Dennis Yuen Deputy City Solicitor
Regulatory Law Unit
(215) 683-5173
Shannon Zabel Assistant City Solicitor
Civil Rights Unit
(215) 683-5114
Brian Zesdorn Data Services Support Clerk
Health & Adult Services Unit
(215) 683-5220
Lauren Zrillo Assistant City Solicitor
Tax & Revenue Unit
(215) 686-6462
James Zwolak Divisional Deputy City Solicitor
Tax & Revenue Unit
(215) 686-0523
Sorry, there are no results for that search.

Top